1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Göz Rengine Göre Hangi Karaktere Sahipsin? İşte Göz Rengine Göre Karakter Analizi

Göz Rengine Göre Hangi Karaktere Sahipsin? İşte Göz Rengine Göre Karakter Analizi
1

Yazıda Neler Var?

Göz renginizin karakterinizi yansıtabileceğini daha önce hiç düşündünüz mü? Göz rengine göre karakter analizi yapan, pek çok araştırma aynı göz renklerine sahip insanların benzer karakteristik özelliklerini saptadı. Göz renkleri, mavi, yeşil, siyah, kahverengi ve ela gibi renklerden oluşur ve bu renkler bizim kişiliğimizi belirleyebilir. Siyah veya kahverengi bir göze sahip olanlar, yeşil ve mavi göz isteyebilir. Peki bu yazıdan sonra sadece göz renginiz sayesinde kazandığınız kişisel özellikleri başka göz renkleriyle değişebilecek misiniz? İşte göz rengine göre karakter analizi..

Siyah Göz


Göz rengine göre karakter analizi listemizin ilk sırasında siyah göz var. Siyah göz toplumda en çok bireyde bulunan göz rengidir. En önemli özelliği canlı ve tutkulu bir kişi olmasıdır. Bu göze sahip olan insanlar kendilerini bir işe yüzde yüz odaklamadıkça başarı elde edemezler. Herkesi kıskanır ve herkesten çok daha iyi olmak için çalışırlar. Siyah renkli insanlar bir bakıma karamsardırlar. Kimseye kolay kolay güvenmeyen insanlardır.

İlginizi Çekebilir : Yeme Bozuklukları

Bir insana rahatça içini dökemezler. Aşk konusunda genellikle başarısızdırlar. Ama aşkları son derece sevgi, bağlılık ve sadakat içerisinde gerçekleşir. Genelde manevi inançları son derece sağlam ve güçlüdür. Bu insanlar güvenilirlerdir. Sorumluluklarını yerine getirebilen insanlardır. Bu nedenle siyah gözlü insanlara güvenmekte çekinmeyin. Tüm olumlu özelliklerinin yanı sıra tartışmacı bir kişiliğe sahiptirler. Bu özellik pek çok insana çok fazla batar.

Kahverengi Göz

Kahverengi göz en çok görülen göz türlerinden birisidir. Zengin bir renktir. Sadelik ve gücü temsil eder. Maddi dünyayı pek önemsemezler. Manevi dünyalar için çaba gösterirler. Kahverengi gözlü bireylerin sevgileri ve aşkları çok bağlı sadakat dolu olur. Eşlerini ve sevgililerini mutlu etmekten çok hoşlanırlar. Dışa dönük insanlardır soğuk insanlardan hoşlanmazlar. Ancak yine de başkalarına karşı duygularını ifade etmede güçlük çekebilir ve bir topluluğun önünde kolayca bir konuşma yapamazlar. Komik ve mizahi kişilikleri vardır eğlenceli insanlardır. Kahverengi göze sahip olan insanlar yol gösterici ışık tutucu aydınlatıcı insanlardır. Pek çok sorunun çözümünü bu insanlarda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Depresyon Nedir ?

Mavi Göz

Mavi gözün toplumda görülme sıklığı çok azdır. Göz rengine göre karakter analizi listemizde mavi göz herkes tarafından beğenilen sevilen ve sahip olmak istenen bir renktir. Pek çok kişi renkli göz lensleri takarak mavi gözlü olmak istemektedirler. Mavi gözlü insanlar genel olarak çekici ve sevimli insanlardır. Mutlu etmek onların doğasında vardır. Çok sevecen ve kibar insanlardır. İnsanlara yardım etmekten son derece mutluluk duyarlar. Manevi açıdan kendilerini çok geliştirdiklerinden ilişkileri sürdürülebilirdir. Duyguları açık ve mutlu bir aile ortamı için her şeyi göze alabilen fedakar insanlardır.

Göz Rengine Göre Karakter Analizi Ela Göz

Göz rengine göre karakter analizi listemizde ela göz 4. sırada. Ela göz, giydikleri kıyafete yüz rengine göre pek çok etmene göre göz rengi değişebilen insanlardır. Zaman zaman hafif kahverengimsi zaman zaman da yeşil gözlü olarak görebilirsiniz. Çok tatlı sevecen kibar insanlardır. Maceracı yönleri oldukça baskın adrenalinden hoşlanan insanlardır. Bu insanlar çok çabuk sinirlenmektedir. En ufak bir şeye bile çok tepki gösterebilirler. Ancak sinirleri saman alevi gibidir hemen söner. Ela gözlü insanlar genelde şanslı insanlardır.

Yeşil Göz

göz rengine göre karakter analizi
göz rengine göre karakter analizi

Yeşil göz toplumda en az görülen göz renklerinden biridir. Yeşil gözlü insanlar canlı maceraperest ve sıcakkanlı insanlardır. Ancak kin tutmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Eğer birinden bir kazık yerlerse bunun intikamı çok kötü olacaktır. Müzik kulakları çok iyidir. Müzik olsun diye dinlemez. Müziğin içindeki sanatı görebilir ve yaşayabilirler. Hayata tutunmayı seven insanlardır. Zorluklar onu asla yıldırmaz.Hayatlarına müdahale edilmesinden hiçbir zaman hoşlanmazlar. Baskın insanlardır.

Gri Göz

Göz rengine göre karakter analizi listemizin son sırasında gri göz var. Gri göze sahip bireyler kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu özelliği olumsuz olsa da her zaman kendilerini meşgul edecek bir iş bulmayı başarırılar. Sürekli çalışırlar. Çalışmaktan asla yılmazlar. Kış aylarını sevmez, güneşli yaz ve bahar aylarından hoşlanırlar. Bu insanları asla boş dururken göremezsin sürekli meşguldürler. Sürekli çalışırlar. Bu nedenle hayatta daima başarılıdırlar. Genelde ders notları yüksek ve iş yerinde de en çok maaş alan insanlardır. Kariyer basamaklarını çok kolay çıkabilirler. Hayatta genellikle şanslıdırlar. Her zaman mutlu olacak bir şeyler bulurlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. bana pek inandirici gelmedi ama yorumlar guzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir