1. Ana Sayfa
  2. İnsan İlişkileri

Yeni Bir İş ve Hobi İçin Kendimizi Nasıl Geliştirebiliriz

Yeni Bir İş ve Hobi İçin Kendimizi Nasıl Geliştirebiliriz
kendimizi nasıl geliştirebiliriz
0
kendimizi nasıl geliştirebiliriz

Her yılın son günlerinde herkesi bir yılbaşı heyecanı sarıyor. Sona eren yıl gözden geçiriliyor, önümüzdeki yıla dair planlar yapılıyor. Yeni deneyimler, yeni insanlar, yeni işler… Hepimiz bu beklentilerin gerçekleşmesini dileriz. Peki bu sene kendimizi nasıl geliştirebiliriz?

Her şeyin başında kendimizi tanımak geliyor.

Ne istediğimizin farkına varmak kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik. Hayatımızın kısa ve öz muhasebesini yaptığımız takdirde bütün eksi ve artılar ortaya çıkacak. Küçük ya da büyük hedefler koymak hatta bunları not alıp gerçekleştiğinde tik atmak kendinizi her geçen gün daha iyi hissettirecektir. Kişisel gelişim, sınırı olmayan bir kavramdır. Günümüzde sayısız bilgi kaynağı bulunmaktadır. İstediğimiz konu hakkındaki kitapları okuyabilir, film ve belgeselleri izleyebiliriz. Kendimizi iş hayatına hazırlayacak bir çok etkinlik ve eğitim programlarını takip edebiliriz. Bu etkinlik ve eğitimleri artık bilgisayarımızın başında sadece online olarak da takip edebiliriz. Ücretli ya da ücretsiz sınırsız kaynaktan faydalanarak kendimizi geliştirmemiz mümkün.

Yeni yılda yeni bir iş beklentimiz varsa mevcut işimizi ayrıntılı bir şekilde değerlendirmeli, çok daha fazla istediğimiz başka bir sektör ya da pozisyon için de aynı araştırmayı yapmalıyız.

Günlük hayatın büyük bir bölümünü oluşturan iş hayatı bireyin ruh halini etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Doğru işlerde çalışmayan bireylerin bireysel tatmin yaşaması çok daha zor bir hale gelmektedir. Kendine uygun işlerde çalışan bireyler, daha verimli ve yaratıcı olmaktadır. Yeni yılda bulunduğumuz şehirdeki etkinlikleri takip etmek de kendimizi geliştirmemize katkıda bulunur. Bunlar sinema, tiyatro, konser gibi sosyal aktiviteler olabilir. Bu aktivitelere lüks değil de ihtiyaç olarak bakmak gerekir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap