Hoş Geldiniz. Tarih: 17.01.2019

Erkekler Neden ”Güçlü Kadın”lardan Korkar?

Erkekler Neden Güçlü Kadınlardan Korkar?Güçlü kadın demek ne istediğini bilen, kimseye ihtiyaçları olmayan kendi problemlerini kendileri çözen demektir.

Güçlü kadın, hayat ile nasıl başa çıkabileceklerini bilirler. Bu nedenle erkekler kendi ayakları üzerinde duran kadınlardan hoşlandıklarını söyleseler de bu durum onları korkuttuğu bir gerçektir. Çünkü güçlü olan kadının olduğu bir ortamda erkek kendi erkekliğini kanıtlama konusunda korku yaşamaktadır. Özellikle evli olan kadın erkek, içlerinden birinin lider olarak aileyi çevirmesi gerektiği hususunda çatışma yaşayabilirler. Bu nedenle erkeklerin en büyük korkularından birisi de yönetilmektir. Çatışmaların ortak noktası yönetilmek üzerinde dönmektedir. Ancak şu algılanmamalıdır ki kadın tüm kontrolü eline almak istiyor gibi bir durum söz konusu değildir. Kadın sadece iktidara ortak olmayı ister. Bu sebeple erkekte bunu kendine yedirememektedir.

güçlü kadın

Güçlü Kadın Olmanın ÖzellikleriGüçlü kadın, kendi ayaklarının üzerinde duran kendisi ile ilgili birçok şeyin bilincinde olan demektir. Bunun dışında;

  • Kendisi ile ilgili ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden hiç haz etmezler. Erkekler şunu unutmamalıdır öneri ile emir arasında fark vardır. Erkekler bu nedenle ne söylediklerine dikkat etmelidir. Söyledikleri sözler karşı taraf için bir emir olarak algılanabilir.
  • Güven duygusu bir kadın için her zaman önemlidir. Özellikle güçlü olan kadınlar bir kere güvenleri kırıldı mı daha da geri dönüşü yoktur. O kişiyi hayatlarından direk çıkarırlar.
  • Güçlü olan kadınlar asla kendilerini gizleme derdine düşmezler. Kendilerini oldukları gibi kabul ederler. Yapılan eleştirilere hiçbir şekilde kızmazlar ve her eleştiriye açıktırlar. Böylece yapılan eleştirileri dikkate alır kendilerini o yönde değişim için çaba gösterirler.
  • Aynı zamanda koşulsuz sevgi de vardır. Güçlü olan kadınlar sevildiğini hissettiklerinde onlarda koşulsuz olarak sevdiklerini belli ederler. Her zaman sevdiklerinin yanında olmayı isterler.
  • Ayrıca güçlü olan kadınlar hayatından çıkıp giden erkek için bir üzüntü duymazlar. Kendi değerlerinin farkında oldukları için hiçbir şekilde sizi beklemek zorunda hissetmezler.
  • Yalana tolerans göstermezler. Yalan söylediğinizde hemen bunu fark ederler. Bu nedenle yalanınız ortaya çıktığında büyük bir hayal kırıklığı yaşarlar.
  • Güçlü olan kadınlar ne istediklerini bilir ve ona göre peşlerinden giderler. Gerçekçi hedefleri vardır. Bu hedefleri gerçekleştirmek için çalışırlar, çaba gösterirler.

Sonuç olarak güçlü kadın olmak demek kendi sorunlarını kendilerinin çözmesi demektir. Asla bir başka erkeğe bunun için izin vermezler. Başkalarına ihtiyaçları yoktur.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ